Dnia 6 czerwca 2017 roku uczniowie i rodzice z klas 3a i 3 b kolejny raz wzięli udział w spotkaniu „Gimnastykuj swój umysł”, na którym mieli możliwość poznać nowe gry i stanąć do rywalizacji – rodzic - dziecko.

  Układaliśmy SUDOKU z klocków sześciennych, graliśmy w „Dwie wieże” i „Trzy wieże”, odkrywając i dzieląc się z innymi graczami strategią wygrywania. Potem świetna gra „Ziemniaczki”, podczas której trzeba było wykazać się ogromną koncentracją i spostrzegawczością. Następnie pochłonęły nas „Gry liczbowe”, gdzie grali wszyscy ze wszystkimi. Tu należało tworzyć liczby według podanych warunków, określić pewność, co do swojej wygranej i przeanalizować wszystkie możliwe propozycje graczy, w czym pomocne były wiadomości i umiejętności zdobyte w szkole. Krótkie przerwy między grami umilił nam słodki poczęstunek.
Po podliczeniu punktów rodzice stwierdzili, że dzieci wypadły lepiej od nich, ale nikt nie czuł się przegrany.

Najważniejsze, że miło i twórczo spędziliśmy razem popołudnie. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w tym spotkaniu.  

Wychowawczynie klas 3 a i 3 b – Barbara Kowal i Bożena Gruszewska

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.