Dnia 6 czerwca 2017 roku uczniowie i rodzice z klas 3a i 3 b kolejny raz wzięli udział w spotkaniu „Gimnastykuj swój umysł”, na którym mieli możliwość poznać nowe gry i stanąć do rywalizacji – rodzic - dziecko.

Układaliśmy SUDOKU z klocków sześciennych, graliśmy w „Dwie wieże” i „Trzy wieże”, odkrywając i dzieląc się z innymi graczami strategią wygrywania. Potem świetna gra „Ziemniaczki”, podczas której trzeba było wykazać się ogromną koncentracją i spostrzegawczością. Następnie pochłonęły nas „Gry liczbowe”, gdzie grali wszyscy ze wszystkimi. Tu należało tworzyć liczby według podanych warunków, określić pewność, co do swojej wygranej i przeanalizować wszystkie możliwe propozycje graczy, w czym pomocne były wiadomości i umiejętności zdobyte w szkole. Krótkie przerwy między grami umilił nam słodki poczęstunek.
Po podliczeniu punktów rodzice stwierdzili, że dzieci wypadły lepiej od nich, ale nikt nie czuł się przegrany.

Najważniejsze, że miło i twórczo spędziliśmy razem popołudnie. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w tym spotkaniu.

Wychowawczynie klas 3 a i 3 b – Barbara Kowal i Bożena Gruszewska