Uczniowie klas 2c, 2d i 3c w słoneczny, majowy dzień wybrali się na oczekiwaną od dłuższego czasu, całodniową wycieczkę do Kopalni „Montania” i „Dworku Wymysłowo”. Podczas wycieczki dzieci poznały historię pilskiego górnictwa, technologię wydobywania węgla. Zwiedziły kopalnię, zobaczyły zabytkowe narzędzia górnicze.

Miały okazję poznać i rozwiązywać zagadki związane z przyrodą Borów Tucholskich. Kolejną atrakcją wycieczki było Muzeum Indian Ameryki Północnej w Wymysłowie. Podczas zwiedzania muzeum dzieci wysłuchały ciekawej historii o Indianinie, wychowanym w Ameryce, a walczącym w trakcie II wojny światowej za Polskę. Zobaczyły jak wyglądała prawdziwa wioska indiańska. Wycieczka była udana i dostarczyła wielu wiadomości i wrażeń.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.