Uczniowie klas 2c, 2d i 3c w słoneczny, majowy dzień wybrali się na oczekiwaną od dłuższego czasu, całodniową wycieczkę do Kopalni „Montania” i „Dworku Wymysłowo”. Podczas wycieczki dzieci poznały historię pilskiego górnictwa, technologię wydobywania węgla. Zwiedziły kopalnię, zobaczyły zabytkowe narzędzia górnicze.

Miały okazję poznać i rozwiązywać zagadki związane z przyrodą Borów Tucholskich. Kolejną atrakcją wycieczki było Muzeum Indian Ameryki Północnej w Wymysłowie. Podczas zwiedzania muzeum dzieci wysłuchały ciekawej historii o Indianinie, wychowanym w Ameryce, a walczącym w trakcie II wojny światowej za Polskę. Zobaczyły jak wyglądała prawdziwa wioska indiańska. Wycieczka była udana i dostarczyła wielu wiadomości i wrażeń.