Grupa uczniów klas 6 wyruszyła 11 kwietnia z nauczycielem historii oraz przewodnikiem  Muzeum Okręgowego na wycieczkę „Śladami średniowiecznej Bydgoszczy”. Celem było poszukiwanie miejsc związanych z początkami miasta i włączenie się w obchody jego  671. urodzin.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej dotyczącej edukacji regionalnej „Moje miasto, moja historia”.

Zajęcia w Muzeum Okręgowym i spacer z przewodnikiem po mieście przybliżyły uczniom najstarszy wycinek dziejów ich lokalnej historii.  Uczestnicy dowiedzieli się gdzie i jak przebiegały granice miasta oraz gdzie zlokalizowane były  najważniejsze budowle: gród, zamek, ratusz, kościoły, mury, bramy oraz rynek. Uczniowie mogli zapoznać się na miejscu z wyglądem budowli, które dotrwały do dzisiaj,  a  na planszach zobaczyli te, które  dziś już nie istnieją. Najwięcej zainteresowania wzbudziły zachowane fragmenty murów miejskich „Baszta piąta” oraz makieta Zamku Bydgoskiego.

Po zakończeniu zajęć w terenie z przewodnikiem grupa wyruszyła jeszcze pod pomnik prezydenta Bydgoszczy Leona Barciszewskiego, o którym opowiedziała koleżankom i kolegom uczennica klasy 6c Martyna Grudzińska. Zatrzymaliśmy się także przy pomniku Kazimierza Wielkiego i Pomniku Walki i Męczeństwa. 

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.