Celem Tygodnia Mózgu 2021 w Bydgoszczy była popularyzacja wiedzy o mózgu i umyśle oraz możliwości wykorzystania jej w szkolnej praktyce.

Od 15 do 19 marca młodsi uczniowie naszej szkoły oglądali filmy przygotowane przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu i studentów UMK o następującej tematyce:

- Jak to jest, że widzimy świat w 3 D?

- Zmysły – ramię w ramię.

- Czy dźwięki mogą być kolorowe?

- Skąd się bierze smak?

- Ludzki teatr – emocje.

Nauczyciele starali się, aby obejrzane treści były zrozumiałe dla uczniów i dlatego po każdej emisji omawiali i przygotowywali dodatkowe zadania do wykonania.

I tak, dzieci oglądały stereogramy i starały się zobaczyć obraz 3 D, omawiały części mózgu i ich odpowiedzialność za funkcjonowanie człowieka, szukały kolorów na dzwonkach, rysowały na półkulach mózgowych ilustracje obrazujące odpowiedzialność za czynności człowieka, wykonywały zbiorcze plakaty, kolorowały Mandale, wykonywały książeczki z budową człowieka, wykonywały modele mózgu z kalafiorów, przeprowadzały doświadczenia smakowe z kwaskiem cytrynowym, pastą do zębów i sokiem owocowym, przy zamkniętych oczach rozpoznawały po smaku owoce i warzywa. W piątek dzieci oglądały film o emocjach. Potraktowaliśmy go jako finał realizacji Projektu edukacyjnego realizowanego w naszej szkole - Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł „W poszukiwaniu szczęścia”.

Cały tydzień uczniowie mogli poznać ciekawostki na temat mózgu przygotowane na specjalnej gazetce. Znalazły się tam także dodatkowe zadania do wykonania podczas przerw. To był bardzo udany tydzień!

Zobacz galerię zdjęć

 

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.