Uczniowie klas 4-6 spotkali się w piątek 7 kwietnia na holu II piętra na dodatkowych zajęciach z edukacji regionalnej. Tym razem tematem był nasz region – Kujawy. Uczniowie realizowali wcześniej zagadnienia związane z regionem na lekcjach historii, muzyki i plastyki. Przygotowali prace, które znalazły się na wystawie.

Zajęcia mające na celu zainteresowanie uczniów swoim regionem podzielone zostały na dwie części: historyczną i muzyczną. W pierwszej przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w konkursie wiedzy o Kujawach. Konkurs odbył się przy udziale publiczności, która na bieżąco mogła śledzić wyświetlane pytania i odpowiedzi. A dotyczyły one nie tylko położenia regionu, stroju regionalnego i tańca, ale też zwyczajów, obrzędów świątecznych, zabytków i atrakcji turystycznych. Jedno z pytań zilustrowane zostało filmem przedstawiającym taniec naszego regionu - kujawiaka. Zwycięzcami w konkursie zostali: Martyna Grudzińska z kl. 6c i Szymon Walkiewicz z kl. 6b, którzy wykazali się największą wiedzą o Kujawach. Odebrali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

 Nad przebiegiem konkursu i podsumowaniem wyników czuwało jury w składzie: Dominika Arndt, Paulina Wiecka, Marta Flatow, Julia Sosnowska.

W sposób szczególny uatrakcyjniły spotkanie nasze uczennice, które tańczą w zespołach ludowych i wystąpiły tego dnia w szkole w pięknych strojach kujawskich: Asia Popielewska z kl. 6b z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej i Kasia Puzewicz z kl. 6c z Zespołu „Płomienie”.

W części muzycznej wystąpiła Alicja Nawrocka z kl. 6c, która zagrała na flecie poprzecznym kujawiaka „Ty pójdziesz górą” . Następnie  Natalia Roszak i Sebastian Majewski z kl. 5a poprowadzili wspólne śpiewanie z publicznością piosenki kujawskiej  pt. „Czerwone jabłuszko”.     

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.