Uczniowie klas 4-6 spotkali się w piątek 7 kwietnia na holu II piętra na dodatkowych zajęciach z edukacji regionalnej. Tym razem tematem był nasz region – Kujawy. Uczniowie realizowali wcześniej zagadnienia związane z regionem na lekcjach historii, muzyki i plastyki. Przygotowali prace, które znalazły się na wystawie.

Zajęcia mające na celu zainteresowanie uczniów swoim regionem podzielone zostały na dwie części: historyczną i muzyczną. W pierwszej przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w konkursie wiedzy o Kujawach. Konkurs odbył się przy udziale publiczności, która na bieżąco mogła śledzić wyświetlane pytania i odpowiedzi. A dotyczyły one nie tylko położenia regionu, stroju regionalnego i tańca, ale też zwyczajów, obrzędów świątecznych, zabytków i atrakcji turystycznych. Jedno z pytań zilustrowane zostało filmem przedstawiającym taniec naszego regionu - kujawiaka. Zwycięzcami w konkursie zostali: Martyna Grudzińska z kl. 6c i Szymon Walkiewicz z kl. 6b, którzy wykazali się największą wiedzą o Kujawach. Odebrali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Nad przebiegiem konkursu i podsumowaniem wyników czuwało jury w składzie: Dominika Arndt, Paulina Wiecka, Marta Flatow, Julia Sosnowska.

W sposób szczególny uatrakcyjniły spotkanie nasze uczennice, które tańczą w zespołach ludowych i wystąpiły tego dnia w szkole w pięknych strojach kujawskich: Asia Popielewska z kl. 6b z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej i Kasia Puzewicz z kl. 6c z Zespołu „Płomienie”.

W części muzycznej wystąpiła Alicja Nawrocka z kl. 6c, która zagrała na flecie poprzecznym kujawiaka „Ty pójdziesz górą” . Następnie  Natalia Roszak i Sebastian Majewski z kl. 5a poprowadzili wspólne śpiewanie z publicznością piosenki kujawskiej  pt. „Czerwone jabłuszko”.