Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu DBI. Dzień ten obchodzony był 8 lutego 2022. Podjęto działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Uczniowie z klas starszych w ramach lekcji informatyki oraz zajęć z wychowawcą zastanawiali się: jak nie zaplątać się w sieci? Realizowano lekcje bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie wykonywali chmury wyrazowe, memy, komiksy, dialogi w Scratch, prezentacje multimedialne. Przedstawiali formy spędzania wolnego czasu bez Internetu.

Marcel Gabrysia Julia Fatima Jagoda Hubert Lukas

dbi1

pdfFormy spędzania wolnego czasu bez Internetu.pdf

Dzieci z klas młodszych oglądały kreskówki "Owce w sieci" - przeprowadzono pogadanki związane z zapobieganiem negatywnym skutkom korzystania z nowych technologii, zapoznały się z drużyną Sieciaków, która potrafi bezpiecznie korzystać z Internetu" "Chcę wiedzieć więcej o internecie" - Fake newsy, Internetowe trolle, Blog, Mem.

dbi2

Świetliczaki stworzyły kodeks bezpiecznego korzystania z Internetu na podstawie prezentowanych filmów edukacyjnych. Chętnie też dzieliły się pomysłami na aktywne spędzenie czasu wolnego.

Jak bezpiecznie korzystać z sieci ?- świetliczaki

W ramach udziału w tym wydarzeniu klasa 8c ogłosiła konkurs na plakat promujący bezpieczne użytkowanie Internetu lub przestrzegający przed zagrożeniami płynącymi z niewłaściwego używania sieci internetowej.

 

Klasa 6a

4b

Klasa 7a

Klasa 8a

Blanka Biskup

Marcel Philipczuk

7d

5b

5a

Mamy nadzieję, że uczniowie w wyniku tych działań, unikną wielu niebezpieczeństw związanych z Internetem i będą świadomie surfować w Internecie.

Partnerzy i linki

 soit logo

nabor 1

egzamin osmoklasisty matematyka logo

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

Budząca się szkoła

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.