Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza w marcu 2019 r. na warsztaty metodyczne dla nauczycieli matematyki oraz konferencję naukową dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz siódmych i ósmych klas szkół podstawowych:

11.03.2019, godz. 15:30

„Instrumenty aktywności ucznia zdolnego” – warsztaty metodyczne dla nauczycieli bydgoskich szkół

Spotkanie pn. „Uczeń zdolny – diagnoza i wspomaganie” poprowadzi Katarzyna Fredyk (doradca metodyczny z zakresu matematyki MOEN),

której wiedza, kompetencje i doświadczenie będą nieocenionym źródłem informacji dla zainteresowanych nauczycieli.

Odbiorcy: nauczyciele matematyki w bydgoskich szkołach podstawowych i gimnazjalnych.

Warsztaty metodyczne odbędą się w świetlicy Gimnazjum nr 27 (ul. Kruszwicka 2 w Bydgoszczy), a organizowane są w ramach programu „Zdolni znad Brdy”.

Przewidziany czas spotkania – 2 godziny dydaktyczne.

Zgłoszenia do  7 marca 2019 r. prosimy kierować do Moniki Grzybowskiej, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 52 371 26 56.

20.03.2019, godz. 11:00

„Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych

Tematyka spotkania: matematyka, fizyka, informatyka i elektronika.

Odbiorcy: uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

W ramach konferencji odbędą się:

• ·prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy.
  • ·prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk ścisłych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

Na spotkanie przyjęli zaproszenie pracownicy naukowi Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki UKW:

dr Agnieszka Banaszak-Piechowska (Instytut Fizyki UKW) oraz dr Karolina Mroczyńska (Instytut Matematyki UKW).

Konferencja naukowa organizowana jest przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy” a odbędzie się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy
(ul. Plac Wolności 9)
.

Przewidywany czas spotkania – ok. 2 godziny zegarowe.

Zgłoszenia do 18 marca 2019 r. prosimy kierować do Moniki Grzybowskiej, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 52 371 26 56.

Łącze pozdrowienia

Monika Grzybowska