Konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

„Celem konkursu jest uczenie młodzieży (…) bezinteresownej pomocy potrzebującym we współpracy z rodzicami i czerpanie z tego satysfakcji”. W bieżącym roku szkolnym wolontariusze naszej szkoły w ramach działań wolontariackich biorą udział w IX edycji ogólnopolskiego konkursu, zorganizowanym przez fundację „Dwa Skrzydła Anioła” z Lublina.

Konkurs rozpoczyna  się  01.10.2020 roku  i trwać będzie w naszej szkole do 15.01.2021 roku. Aby wziąć w nim udział, wolontariusze zakładają specjalny zeszyt „Dzienniczek dobrych uczynków”, w których będą opisywać swoje, różnorodne szlachetne uczynki wobec członków rodziny oraz osób obcych. Będą go wypełniać pismem ręcznym, ozdabiać rysunkami oraz zdjęciami. W miarę możliwości w dzienniczkach znajdą się potwierdzenia uczynków przez rodziców, nauczycieli lub osoby, względem których czynione było dobro. Konkurs trwa pół roku. Następnie  zeszyty zostaną ocenione przez szkolną komisję, która zwróci uwagę na ich wartość, poziom merytoryczny, oryginalność oraz podsumuje liczbę zdobytych punktów. Najlepszy dzienniczek zostanie przesłany organizatorowi. Fundacja nagradza uczniów statuetkami Dwóch Skrzydeł Anioła, Świadectwami Szlachetności i Życzliwymi Cukierkami.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej Fundacji Dwa Skrzydła Anioła w zakładce „Konkursy”.

Opiekunowie SKW

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.