Przyłącz się! Każdy znaczek wspiera misje” .

W naszej szkole przez cały listopad będzie trwać zbiórka ostemplowanych znaczków pocztowych, wyciętych z koperty z półcentymetrowym marginesem, tak, aby ich nie uszkodzić.

 

Zebrane znaczki zostaną wysłane między innymi do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazywane są na potrzeby misji jako pomoc podopiecznym w różnych częściach świata.Na miejscu pracują świeccy wolontariusze, którzy delikatnie odklejają znaczki, segregują je na zagraniczne, krajowe i według serii, a następnie zanoszą do sklepów filatelistycznych bądź sprzedają prywatnym filatelistom. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazywane są na potrzeby misji jako pomoc podopiecznym w różnych częściach świata. Ta akcja trwa już kilkadziesiąt lat. Pokazuje, że znaczek, który miał zostać wrzucony do kosza, może uczynić wiele dobra, oczywiście, jeżeli na to sami pozwolimy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji zbierania znaczków pocztowych na misje. Jedno jest pewne, że bez większego wysiłku możemy wspólnie zrobić coś dobrego.

Znaczki wkładamy do granatowego pudła z pokrywą z napisem: „Przyłącz się! Każdy znaczek wspiera misje”.

Opiekunowie SKW

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.