Uwolnij książki, dziel się z innymi

Uwalniamy książki, dzielimy się radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i puścić znowu w obieg.

Z wielką przyjemnością informujemy, że 17. edycja ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek odbędzie się 16 czerwca. Wzorem minionych lat FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA zaprasza do współtworzenia tego dnia.

Będzie to edycja wyjątkowa, inna niż wszystkie. Nie będzie nam dane uczestniczyć w licznych happeningach, festynach, nie będziemy mogli obdarowywać książkami naszych przyjaciół, znajomych, nieznajomych. Nie będziemy mogli uwalniać książek. Niestety, w tym roku nie pozwala na to sytuacja epidemiczna. Wydarzenia jednak nie odwołujemy! Obchody Święta Wolnych Książek odbędą się!

W trosce o Państwa zdrowie i wspólne bezpieczeństwo działać będziemy wirtualnie. Zachęcamy do uczestnictwa. Niechaj w tym dniu książki łączą ludzi.

NASZE PROPOZYCJE:

ZRÓB ZDJĘCIE, NAGRAJ FILMIK

SZCZEGÓŁY:

1. Przesyłajcie zdjęcia ulubionych książek, fotografujcie się z nimi.

2. Udostępniajcie filmiki, na których czytacie ulubioną książkę. Prezentacje czytania zaczynamy zdaniem:

z okazji Święta Wolnych Książek przeczytam fragment książki (podajemy tytuł i autora).

• czas czytania: 2,5 minuty

• kończymy sentencją: Czytajmy książki, dzielmy się z innymi radością czytania.

3. Posty ze zdjęciami/filmikami oznaczamy hashtagami #swietowolnychksiazek #bookcrossing i publikujemy na swoim profilu Facebooku, Instagramie - do dnia 21.06.2020r.

4. Po zakończeniu obchodów na stronie fundacji Bookcrossing Polska www.bookcrossing.pl opublikujemy podsumowanie tegorocznego Święta Wolnych Książek.

Z czytelniczym przesłaniem, Fundacja Bookcrossing Polska