Dzieci ze świetlicy szkolnej Zespołu Szkół nr 32 w Bydgoszczy aktywnie włączyły się w obchody Światowych Dni Origami, które jak co roku rozpoczynają się z dniem urodzin założycielki stowarzyszenia i popularyzatorki origami w USA Lilian Oppenheimer 24 października i trwają do 11 listopada, który  w Japonii przypomina o idei pokoju  na świecie.

Aby nadać tym obchodom szczególną wartość w czasach trudnych dla wszystkich ludzi na świecie ogarniętym pandemią, dzieci przez dwa dni składały serca techniką origami, aby w końcowym efekcie powstało ogromne serce w podziękowaniu dla tych, którzy w sposób szczególny i z ogromnym poświęceniem ratują ludzkie życie. Tak powstało na korytarzu szkolnym  serce wypełnione małymi serduszkami pełnymi wdzięczności  i uznania dla Służby Zdrowia.

deklaracja dostepnosci logo