W dniach 19 - 25 października w świetlicy miały miejsce działania związane ze SZKOLNYM TYGODNIEM PROFILAKTYKI.

W poniedziałek rozmawialiśmy o tym, ,,Co dzieci robią dla swojego zdrowia?'' oraz wykonaliśmy ilustracje plastyczne do tego tematu. Powstał wspólny, ciekawy plakat.

We wtorek obejrzeliśmy i omówiliśmy filmik ,,Bądź kumplem - nie dokuczaj". Dowiedzieliśmy się ,czym jest dokuczanie, co możemy zrobić i gdzie szukać pomocy? Ułożyliśmy KODEKS DOBREGO KUMPLA ŚWIETLICOWEGO.

W środę uczyliśmy się szacunku wobec osób z innych kultur. Poznaliśmy nową zabawę słowno - ruchową ,,Witamy się w różnych językach". Tego dnia wykonaliśmy razem pracę o tolerancji wobec różnych kultur ,,ŚWIAT NASZYM WSPÓLNYM DOMEM".

Czwartek był dniem, gdzie opowiadaliśmy o naszych pasjach. A w ramach rozwijania plastycznych talentów wykonaliśmy cuda z kasztanów, plasteliny, wełenki i papieru. Zdobią teraz w świetlicy wystawki naszych prac.

W piątek mówiliśmy o emocjach ,,Jak czuć się bezpiecznym?" i ,,Na czym polega życzliwość?". Zrobiliśmy z papieru latawca, a na jego ogonie zapisaliśmy prośby dzieci związane z bezpieczeństwem. Na koniec dnia wykonaliśmy gazetkę podsumowującą tydzień profilaktyki w świetlicy. Wypadła wspaniale! Sami oceńcie!

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.