W dniach 19 - 25 października w świetlicy miały miejsce działania związane ze SZKOLNYM TYGODNIEM PROFILAKTYKI.

W poniedziałek rozmawialiśmy o tym, ,,Co dzieci robią dla swojego zdrowia?'' oraz wykonaliśmy ilustracje plastyczne do tego tematu. Powstał wspólny, ciekawy plakat.

We wtorek obejrzeliśmy i omówiliśmy filmik ,,Bądź kumplem - nie dokuczaj". Dowiedzieliśmy się ,czym jest dokuczanie, co możemy zrobić i gdzie szukać pomocy? Ułożyliśmy KODEKS DOBREGO KUMPLA ŚWIETLICOWEGO.

W środę uczyliśmy się szacunku wobec osób z innych kultur. Poznaliśmy nową zabawę słowno - ruchową ,,Witamy się w różnych językach". Tego dnia wykonaliśmy razem pracę o tolerancji wobec różnych kultur ,,ŚWIAT NASZYM WSPÓLNYM DOMEM".

Czwartek był dniem, gdzie opowiadaliśmy o naszych pasjach. A w ramach rozwijania plastycznych talentów wykonaliśmy cuda z kasztanów, plasteliny, wełenki i papieru. Zdobią teraz w świetlicy wystawki naszych prac.

W piątek mówiliśmy o emocjach ,,Jak czuć się bezpiecznym?" i ,,Na czym polega życzliwość?". Zrobiliśmy z papieru latawca, a na jego ogonie zapisaliśmy prośby dzieci związane z bezpieczeństwem. Na koniec dnia wykonaliśmy gazetkę podsumowującą tydzień profilaktyki w świetlicy. Wypadła wspaniale! Sami oceńcie!

deklaracja dostepnosci logo