3 marca w Japonii we wszystkich domach, w których mieszkają dziewczynki, obchodzone jest święto zwane Dniem Dziewczynek. Z tej właśnie okazji  wystawia się przepiękne zestawy lalek, komplet składa się z 15 lalek z których najważniejsze to cesarz i cesarzowa. Lalki są bardzo kosztowne i  przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jeżeli to niemożliwe, dziadkowie lub rodzice kupują go dziewczynce na pierwsze święto Hina-matsuri.

Z tą piękną japońską tradycją miały możliwość zapoznać się dzieci uczęszczające do świetlicy, spróbowały też swoich sił i złożyły z kół podobizny tradycyjnych laleczek z drewna  kokeshi.

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo