29 i 30 marca dwie grupy sześciolatków z naszego przedszkola uczestniczyło w zajęciach w ramach projektu pt.”Poranek z wierszem, bajka i zabawą”. Tematem spotkania były zwyczaje związane z tradycją Świąt Wielkanocnych ,a pretekstem do tego opowiadanie pani Agnieszki Galicy pt.” Bajeczka Wielkanocna”.

Dzieci inscenizowały ruchem i sylwetami treść opowiadania – była to spontaniczna i radosna zabawa naśladowcza. Podczas zabawy ruchowej  naśladowały baranki , słoneczka , zajączki , kurczaczki i wierzbowe kotki.

Układały również  na dywanie kompozycję w wielkanocnym koszyczku. Część przedmiotów nie była związana ze świętami , jednak wszyscy doskonale to wiedzieli i pomyłek nie było.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wykonały wielkanocnego zajączka z gotowych elementów.