29 i 30 marca dwie grupy sześciolatków z naszego przedszkola uczestniczyło w zajęciach w ramach projektu pt.”Poranek z wierszem, bajka i zabawą”. Tematem spotkania były zwyczaje związane z tradycją Świąt Wielkanocnych ,a pretekstem do tego opowiadanie pani Agnieszki Galicy pt.” Bajeczka Wielkanocna”.

Dzieci inscenizowały ruchem i sylwetami treść opowiadania – była to spontaniczna i radosna zabawa naśladowcza. Podczas zabawy ruchowej  naśladowały baranki , słoneczka , zajączki , kurczaczki i wierzbowe kotki.

Układały również  na dywanie kompozycję w wielkanocnym koszyczku. Część przedmiotów nie była związana ze świętami , jednak wszyscy doskonale to wiedzieli i pomyłek nie było.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wykonały wielkanocnego zajączka z gotowych elementów.

 

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.