9 marca 2017 roku odbyło się pasowanie klasy 1a  na czytelników. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści  złożyli  przyrzeczenie, obejrzeli inscenizację  do wiersza Jana Brzechwy przygotowaną przez klasę 3c.

Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdzały ich znajomość baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na pamiątkę tego spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał zakładkę i mógł wypożyczyć wybraną samodzielnie książkę.

Zachęcam rodziców do wspólnego czytania ze swoimi pociechami.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.