Miło nam poinformować,iż APOLONIA KASPROWICZ, uczennica klasy 6b, została laureatką XXXV Międzynarodowego Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w kategorii proza.

Na konkurs nadesłano 8695 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 561 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Z naszej szkoły w międzynarodowym konkursie wzięły udział trzy osoby . Jurorami tego prestiżowego konkursu byli między innymi dr Marianna Borawska -literaturoznawca, dr Barbara Kosmowska - pisarka, literaturoznawca, dr hab. Zbigniew Zielonka - pisarz, historyk literatury, kawaler Gloria Artis oraz dr hab. prof. UW Grzegorz Leszczyński - historyk literatury dziecięcej, krytyk literacki.

Prace oceniano w trzech kategoriach: klasy I-III, IV – VI i I-III gimnazjum. Wśród laureatów na poziomie klas IV-VI jest Apolonia Kasprowicz.

Lista laureatów i uczniów wyróżnionych została sporządzona w kolejności alfabetycznej. Wszyscy laureaci w każdej grupie wiekowej są równorzędni.

Brawo! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich.

Informacje:

Link do strony