W dniu 10.10.2018 odbył się międzyszkolny konkurs ekologiczny dla uczniów klas IV

organizowany przez nauczycielki przyrody: Kamilę Koczorowską i Agnieszkę Kołodziejską w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego. W finale konkursu młodzi przyrodnicy z pięciu bydgoskich szkół rozpoznawali zioła, kwiaty i narzędzia ogrodowe. Zmagali się także z zagadkami przyrodniczymi, których głównymi bohaterami były rośliny i zwierzęta zamieszkujące ogrody. Nasza szkoła reprezentowana przez uczniów klasy IVa (Paulina Tokarz, Marta Ulatowska, Paweł Andryszczyk i Nikodem Wierciński) zdobyła IV miejsce.