instalogikZapraszamy do drugiej edycji konkursu Instalogik. W zeszłym roku w konkursie udział wzięło 800 uczniów z 300 szkół w całym kraju. Miło nam poinformować, że w tym roku Honorowy Patronat nad konkursem objął Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a do grona partnerów dołączyła Olimpiada Informatyczna Juniorów.

 Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli informatyki!

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości online. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zadania przygotowaliśmy z myślą o szerokim gronie uczniów, nie tylko tych startujących w olimpiadach przedmiotowych. Chcieliśmy, żeby także „czwórkowi” uczniowie przy odrobinie wysiłku mogli samodzielnie odpowiedzieć na większość pytań.

I etap konkursu odbywa się w dniach 1-28 października 2020. Uczniowie, którzy osiągną dobry wynik, zostaną zaproszeni do II i III etapu. Po każdym etapie będzie prowadzony ranking w podziale na województwa, powiaty i szkoły – osobny dla każdej grupy wiekowej.

Organizatorem konkursu jest InstaKod, twórca programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8, przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.


Instalogik

Instakod

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.