30 marca uczniowie klasy 6a wraz z nauczycielem historii wzięli udział w zajęciach archiwalnych w Delegaturze IPN w Bydgoszcz. Było to kolejne już wyjście uczniów w ramach innowacji pedagogicznej dotyczącej edukacji regionalnej, a realizowanej głównie poprzez udział  w wycieczkach przedmiotowych.

Zajęcia dla naszych uczniów zostały podzielone na dwie części. W pierwszej teoretycznej uczniowie dowiedzieli się, na czym polega działalność IPN, obejrzeli także prezentację multimedialną. Druga część wycieczki były to już zajęcia archiwalne, w czasie których uczniowie zeszli do archiwum IPN wraz z pracownikiem Wydziału Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów panią Anną Jakubowską  i zapoznali się z zasadami ewidencji, udostępniania i archiwizacji. Uczniowie zostali zachęceni do  wyszukiwania dokumentów według sygnatury, mogli też spróbować technik konserwacji i naprawiania zniszczonych akt. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły mikrofisze, filmy zwojowe i negatywy szklane. Uczniowie otrzymali pamiątkowe materiały dydaktyczne wydawane przez IPN.