30 marca uczniowie klasy 6a wraz z nauczycielem historii wzięli udział w zajęciach archiwalnych w Delegaturze IPN w Bydgoszcz. Było to kolejne już wyjście uczniów w ramach innowacji pedagogicznej dotyczącej edukacji regionalnej, a realizowanej głównie poprzez udział  w wycieczkach przedmiotowych.

 

Zajęcia dla naszych uczniów zostały podzielone na dwie części. W pierwszej teoretycznej uczniowie dowiedzieli się, na czym polega działalność IPN, obejrzeli także prezentację multimedialną. Druga część wycieczki były to już zajęcia archiwalne, w czasie których uczniowie zeszli do archiwum IPN wraz z pracownikiem Wydziału Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów panią Anną Jakubowską  i zapoznali się z zasadami ewidencji, udostępniania i archiwizacji. Uczniowie zostali zachęceni do  wyszukiwania dokumentów według sygnatury, mogli też spróbować technik konserwacji i naprawiania zniszczonych akt. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły mikrofisze, filmy zwojowe i negatywy szklane. Uczniowie otrzymali pamiątkowe materiały dydaktyczne wydawane przez IPN.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.