W tym roku rocznicę 11 listopada musieliśmy uczcić w innej niż dotąd formie.

Uczniowie klasy 5a: Gabrysia, Jagoda, Fatima i Marcel  przygotowali w swoich domach krótki program artystyczny – wyrecytowali wiersze poświęcone tematyce niepodległości i wolności i przesłali w postaci filmów.

We wtorek 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 podczas lekcji zdalnych uczniowie klas 1-8 wraz ze swoimi nauczycielami stanęli na baczność przed monitorami komputerów i wspólnie zaśpiewali hymn państwowy. W mieszkaniach i domach na osiedlu zabrzmiały słowa ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Wielu uczniów włożyło z tej okazji białe bluzki, przypięło kotyliony.

Oprócz przystąpienia do akcji ,,Szkoła do hymnu” , w ramach przygotowań do obchodów 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas 4-8 na lekcjach historii przypominali najważniejsze wydarzenia i postaci związane z rokiem 1918, wirtualnie zwiedzali dworek Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, sprawdzali swoją wiedzą w quizach. Uczniowie wykonali także zadania dodatkowe: prezentacje i plakaty o wybranej przez siebie postaci ze 102 lat niepodległej Polski (prace zostały zamieszczone na blogu przedmiotowym ,,Odkrywcy historii”) oraz przesłali zdjęcia wywieszonych przed swoimi domami biało-czerwonych flag lub wykonanych własnoręcznie kotylionów.

Dziękujemy uczniom za wzorową postawę i duże zaangażowanie w przygotowanie online  szkolnych obchodów Święta Niepodległości.

 Zobacz galerię zdjęć

mp4Gabrysia.mp4

mp4Fatima.mp4

mp4Jagoda.mp4

mp4Marcel.mp4

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.