W tym roku rocznicę 11 listopada musieliśmy uczcić w innej niż dotąd formie.

Uczniowie klasy 5a: Gabrysia, Jagoda, Fatima i Marcel  przygotowali w swoich domach krótki program artystyczny – wyrecytowali wiersze poświęcone tematyce niepodległości i wolności i przesłali w postaci filmów.

We wtorek 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 podczas lekcji zdalnych uczniowie klas 1-8 wraz ze swoimi nauczycielami stanęli na baczność przed monitorami komputerów i wspólnie zaśpiewali hymn państwowy. W mieszkaniach i domach na osiedlu zabrzmiały słowa ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Wielu uczniów włożyło z tej okazji białe bluzki, przypięło kotyliony.

Oprócz przystąpienia do akcji ,,Szkoła do hymnu” , w ramach przygotowań do obchodów 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas 4-8 na lekcjach historii przypominali najważniejsze wydarzenia i postaci związane z rokiem 1918, wirtualnie zwiedzali dworek Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, sprawdzali swoją wiedzą w quizach. Uczniowie wykonali także zadania dodatkowe: prezentacje i plakaty o wybranej przez siebie postaci ze 102 lat niepodległej Polski (prace zostały zamieszczone na blogu przedmiotowym ,,Odkrywcy historii”) oraz przesłali zdjęcia wywieszonych przed swoimi domami biało-czerwonych flag lub wykonanych własnoręcznie kotylionów.

Dziękujemy uczniom za wzorową postawę i duże zaangażowanie w przygotowanie online  szkolnych obchodów Święta Niepodległości.

mp4Gabrysia.mp4

mp4Fatima.mp4