Czyli kilka słów o tym co się działo na warsztatach plastyczno-przyrodniczych.Dawid Kilon - absolwent naszej szkoły, przyrodnik z wykształcenia i z pasji, autor ścieżek dydaktycznych, ilustrator wielu folderów, książek i tablic edukacyjnych, w wolnym czasie oddaje się swojej pasji - rysuje obiekty przyrodnicze pastelami suchymi. Na warsztatach, które przeprowadził w naszej szkole 22 marca, nie tylko pokazywał nam swoje prace,

na których zobaczyliśmy małą foczkę szarą, sikorkę bogatkę w budce lęgowej i trujące grzyby, ale także udowodnił, że malować można się nauczyć! Najpierw była krótka instrukcja jak używać pasteli suchych - jak zrobić cienką i grubą linię i jak rozmazywać pastele żeby łączyć dwie barwy. Potem przyszedł wreszcie czas na prawdziwe malowanie! Każdy z uczestników namalował gruszkę....wszystkie były tak piękne i realne, że chciało się je zjeść! Nauczyliśmy się też malować piórka w 3D (sroki i kaczki krzyżówki), niektóre naprawdę wyglądały jakby wystawały z kartki. Jedna grupa zdążyła jeszcze namalować drzewo - sosnę zwyczajną, na tle błyskającego nocnego nieba. Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy w Was pasję do rysowania i uwierzyliście w swoje zdolności.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią (więcej zdjęć na blogu przyrodniczym http://przyrodasp61.blogspot.com/) oraz podziwiania stworzonych prac na wystawie w szkole.

Pamiętajcie!  „Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli” (Honoriusz Balzac)