Czyli kilka słów o tym co się działo na warsztatach plastyczno-przyrodniczych.Dawid Kilon - absolwent naszej szkoły, przyrodnik z wykształcenia i z pasji, autor ścieżek dydaktycznych, ilustrator wielu folderów, książek i tablic edukacyjnych, w wolnym czasie oddaje się swojej pasji - rysuje obiekty przyrodnicze pastelami suchymi. Na warsztatach, które przeprowadził w naszej szkole 22 marca, nie tylko pokazywał nam swoje prace,

na których zobaczyliśmy małą foczkę szarą, sikorkę bogatkę w budce lęgowej i trujące grzyby, ale także udowodnił, że malować można się nauczyć! Najpierw była krótka instrukcja jak używać pasteli suchych - jak zrobić cienką i grubą linię i jak rozmazywać pastele żeby łączyć dwie barwy. Potem przyszedł wreszcie czas na prawdziwe malowanie! Każdy z uczestników namalował gruszkę....wszystkie były tak piękne i realne, że chciało się je zjeść! Nauczyliśmy się też malować piórka w 3D (sroki i kaczki krzyżówki), niektóre naprawdę wyglądały jakby wystawały z kartki. Jedna grupa zdążyła jeszcze namalować drzewo - sosnę zwyczajną, na tle błyskającego nocnego nieba. Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy w Was pasję do rysowania i uwierzyliście w swoje zdolności.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią (więcej zdjęć na blogu przyrodniczym http://przyrodasp61.blogspot.com/) oraz podziwiania stworzonych prac na wystawie w szkole.

Pamiętajcie!  „Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli” (Honoriusz Balzac)

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.