patronJak co roku, we wrześniu, uczniowie naszej szkoły pamiętali o Patronach Szkoły -  Bohaterach Westerplatte. Obchody pt. ,,Wirtualne zwiedzanie Westerplatte” zostały zorganizowane w klasach 4-8 w ramach godzin wychowawczych. Zgodnie z przygotowanym programem uczniowie wraz z wychowawcami udali się na wirtualny spacer wokół Pomnika Obrońców Wybrzeża, zwiedzili wnętrze Wartowni nr 1, w której obecnie mieści się muzeum oraz obejrzeli ruiny koszar.

Wszystkie klasy wysłuchały także nagrania wiersza ,,Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, a następnie wraz z wychowawcami udali się na poszukiwanie w szkole miejsc upamiętniających Patrona: pod pomnik na parterze, do gabloty ze sztandarem, do sali 209 i na hol II piętra pod przygotowaną tablicę. Podsumowaniem zajęć był udział uczniów w międzyklasowym konkursie wiedzy o Patronie.

 Największą wiedzą w konkursie  wykazali się uczniowie klasy 7b. Gratulujemy!

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.