patronJak co roku, we wrześniu, uczniowie naszej szkoły pamiętali o Patronach Szkoły -  Bohaterach Westerplatte. Obchody pt. ,,Wirtualne zwiedzanie Westerplatte” zostały zorganizowane w klasach 4-8 w ramach godzin wychowawczych. Zgodnie z przygotowanym programem uczniowie wraz z wychowawcami udali się na wirtualny spacer wokół Pomnika Obrońców Wybrzeża, zwiedzili wnętrze Wartowni nr 1, w której obecnie mieści się muzeum oraz obejrzeli ruiny koszar.

Wszystkie klasy wysłuchały także nagrania wiersza ,,Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, a następnie wraz z wychowawcami udali się na poszukiwanie w szkole miejsc upamiętniających Patrona: pod pomnik na parterze, do gabloty ze sztandarem, do sali 209 i na hol II piętra pod przygotowaną tablicę. Podsumowaniem zajęć był udział uczniów w międzyklasowym konkursie wiedzy o Patronie.

Największą wiedzą w konkursie  wykazali się uczniowie klasy 7b. Gratulujemy!

deklaracja dostepnosci logo