Konferencja online - podsumowanie projektu ,,Przyjazna szkoła”

We wrześniu 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu Fundacji Emic, którego celem jest organizowanie wsparcia i pomocy w adaptacji uczniów obcokrajowców. W projekcie znalazło się 8 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego.

Szkolnymi koordynatorkami projektu zostały: pani Małgorzata Rostowska i pani Małgorzata Strzelecka.

Grupa projektowa uczniów w składzie: Rita z kl. 8a; Dasza, Oliwia, Amelia z kl. 6a; Fatima, Gabrysia, Jagoda, Julia, Marcel, Hubert z kl. 4a,   zaplanowała i zrealizowała w roku szkolnym 2019/2020 różne działania integrujące społeczność szkolną, aby uzyskać CERTYFIKAT „PRZYJAZNEJ SZKOŁY”.

Uczniowie wzięli udział w kilku warsztatach na terenie naszej szkoły oraz pojechali na szkolenie do  Torunia, współpracowali z koordynatorką Fundacji, korzystali ze wsparcia nauczycieli, rodziców i uczniów,  przez cały rok prowadzili bloga, na którym na bieżąco prezentowali kolejne etapy realizacji projektu.

W czerwcu nadszedł czas na podsumowanie działań i pochwalenie się nimi na forum innych szkół. Z powodu pandemii konferencja odbyła się w formie online. Naszą szkołę reprezentowali na niej: Rita z kl. 8a, Dasza z kl. 6a, Fatima, Gabrysia i Marcel z kl. 4a pod opieką szkolnych koordynatorek.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej całoroczne działania szkolnej grupy projektu ,,Przyjazna szkoła”:

mp4Film.mp4

pdfPrezentacja.pdf