Konferencja online - podsumowanie projektu ,,Przyjazna szkoła”

We wrześniu 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu Fundacji Emic, którego celem jest organizowanie wsparcia i pomocy w adaptacji uczniów obcokrajowców. W projekcie znalazło się 8 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Szkolnymi koordynatorkami projektu zostały: pani Małgorzata Rostowska i pani Małgorzata Strzelecka.

Grupa projektowa uczniów w składzie: Rita z kl. 8a; Dasza, Oliwia, Amelia z kl. 6a; Fatima, Gabrysia, Jagoda, Julia, Marcel, Hubert z kl. 4a,   zaplanowała i zrealizowała w roku szkolnym 2019/2020 różne działania integrujące społeczność szkolną, aby uzyskać CERTYFIKAT „PRZYJAZNEJ SZKOŁY”.

Uczniowie wzięli udział w kilku warsztatach na terenie naszej szkoły oraz pojechali na szkolenie do  Torunia, współpracowali z koordynatorką Fundacji, korzystali ze wsparcia nauczycieli, rodziców i uczniów,  przez cały rok prowadzili bloga, na którym na bieżąco prezentowali kolejne etapy realizacji projektu.

W czerwcu nadszedł czas na podsumowanie działań i pochwalenie się nimi na forum innych szkół. Z powodu pandemii konferencja odbyła się w formie online. Naszą szkołę reprezentowali na niej: Rita z kl. 8a, Dasza z kl. 6a, Fatima, Gabrysia i Marcel z kl. 4a pod opieką szkolnych koordynatorek.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej całoroczne działania szkolnej grupy projektu ,,Przyjazna szkoła”:

mp4Film.mp4

pdfPrezentacja.pdf

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.