Czy nauczanie zdalne wychowania fizycznego jest możliwe. Oczywiście, że tak. Uczniowie klas IV-VIII ćwiczyli w swoich domach Tabatę. Tabata, to nowoczesna forma treningu interwałowego, tzn. takiego, w którym następne ćwiczenie wykonujemy wtedy, gdy nie jesteśmy jeszcze odpowiednio wypoczęci.

Tabata trwa 4 minuty, każde ćwiczenie wykonujemy przez 20 sek., 10 sek. odpoczywamy i przechodzimy do kolejnego ćwiczenia. Po czterech minutach jesteśmy już dość mocno zmęczeni, a o to przecież chodziło. Ci, super wytrenowani, wykonują Tabatę 3-4 razy pod rząd. Zadanie to cieszyło się bardzo dużym powodzeniem, czego wynikiem jest nadesłanie do nauczycieli wychowania fizycznego bardzo dużej ilości filmików i zdjęć. Na pamiątkę pozostanie nam ta prezentacja.

pdfWF w domu dlaczego nie.pdf