Czy nauczanie zdalne wychowania fizycznego jest możliwe. Oczywiście, że tak. Uczniowie klas IV-VIII ćwiczyli w swoich domach Tabatę. Tabata, to nowoczesna forma treningu interwałowego, tzn. takiego, w którym następne ćwiczenie wykonujemy wtedy, gdy nie jesteśmy jeszcze odpowiednio wypoczęci.

Tabata trwa 4 minuty, każde ćwiczenie wykonujemy przez 20 sek., 10 sek. odpoczywamy i przechodzimy do kolejnego ćwiczenia. Po czterech minutach jesteśmy już dość mocno zmęczeni, a o to przecież chodziło. Ci, super wytrenowani, wykonują Tabatę 3-4 razy pod rząd. Zadanie to cieszyło się bardzo dużym powodzeniem, czego wynikiem jest nadesłanie do nauczycieli wychowania fizycznego bardzo dużej ilości filmików i zdjęć. Na pamiątkę pozostanie nam ta prezentacja.

pdfWF w domu dlaczego nie.pdf

 

 

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.