Nie ma wątpliwości, że „Dyktando rodzinne” weszło na stałe do kalendarza wydarzeń organizowanych przez naszą placówkę. To już po raz 15. nauczyciele języka polskiego zorganizowali zmagania z niełatwą polską ortografią dla uczniów i ich rodziców (lub innych dorosłych członków ich rodzin).

7 marca o godzinie 17.00 do konkursu przystąpiło 13 drużyn. Osoby dorosłe pisały dyktando, w którym aż roiło się od pułapek, takich jak: „półtrampki”, „w mgnieniu oka”, „w okamgnieniu”, „krakowianin czy mieszkaniec Żywiecczyzny”, „arcypoważna”, „na co dzień”, „śmichy-chichy”, „naprawdę” i wiele innych. W tym czasie dzieci uzupełniały tekst z lukami.

Po sprawdzeniu wszystkich prac zostały ogłoszone wyniki:

I miejsce – Julia Rzepka z mamą,

II miejsce – Paulina Resmer z mamą,

III miejsce – Kacper Neumann z mamą.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim przybyłym dziękujemy, że znaleźli czas i chęci, by w miłej atmosferze spędzić z nami czas. XVI „Dyktando rodzinne” za rok i już dziś wszystkich zapraszamy.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.