Nie ma wątpliwości, że „Dyktando rodzinne” weszło na stałe do kalendarza wydarzeń organizowanych przez naszą placówkę. To już po raz 15. nauczyciele języka polskiego zorganizowali zmagania z niełatwą polską ortografią dla uczniów i ich rodziców (lub innych dorosłych członków ich rodzin).

7 marca o godzinie 17.00 do konkursu przystąpiło 13 drużyn. Osoby dorosłe pisały dyktando, w którym aż roiło się od pułapek, takich jak: „półtrampki”, „w mgnieniu oka”, „w okamgnieniu”, „krakowianin czy mieszkaniec Żywiecczyzny”, „arcypoważna”, „na co dzień”, „śmichy-chichy”, „naprawdę” i wiele innych. W tym czasie dzieci uzupełniały tekst z lukami.

Po sprawdzeniu wszystkich prac zostały ogłoszone wyniki:

I miejsce – Julia Rzepka z mamą,

II miejsce – Paulina Resmer z mamą,

III miejsce – Kacper Neumann z mamą.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim przybyłym dziękujemy, że znaleźli czas i chęci, by w miłej atmosferze spędzić z nami czas. XVI „Dyktando rodzinne” za rok i już dziś wszystkich zapraszamy.

deklaracja dostepnosci logo