Po raz pierwszy uczniowie klas 7a, 7b i 8c wykonywali lapbooki, czyli „książki na kolanie”. Lapbbok, jak widać na zamieszczonych zdjęciach, jest rodzajem książki, stworzonej na brystolu z wieloma zakładkami, kieszonkami, karteczkami z najważniejszymi informacjami na temat lektury, jej bohaterów, a także wydarzeń zawartych w utworze.

Siódmoklasiści i ośmioklasiści wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz znajomością wybranej lektury ( „Zemsta”, „Stary człowiek i morze”, „Krzyżacy” i „Pan Tadeusz”). Przygotowanie „książek na kolanie” stało się ciekawą formą utrwalenia wiadomości na temat treści lektur. W lapbooku znajdują się rysunki, serduszka, koperty-skrytki, karteczki, schematy, mapy myśli… Chętni uczniowie zaprezentowali swoją pracę na wideokonferencji, wykazując się znajomością tekstu. Pozostali siódmoklasiści i ósmoklasiści słuchali wypowiedzi kolegów i koleżanek, ucząc się od siebie wzajemnie.

Niektóre „książki na kolanie” można zobaczyć poniżej.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.