Po raz pierwszy uczniowie klas 7a, 7b i 8c wykonywali lapbooki, czyli „książki na kolanie”. Lapbbok, jak widać na zamieszczonych zdjęciach, jest rodzajem książki, stworzonej na brystolu z wieloma zakładkami, kieszonkami, karteczkami z najważniejszymi informacjami na temat lektury, jej bohaterów, a także wydarzeń zawartych w utworze.

Siódmoklasiści i ośmioklasiści wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz znajomością wybranej lektury ( „Zemsta”, „Stary człowiek i morze”, „Krzyżacy” i „Pan Tadeusz”). Przygotowanie „książek na kolanie” stało się ciekawą formą utrwalenia wiadomości na temat treści lektur. W lapbooku znajdują się rysunki, serduszka, koperty-skrytki, karteczki, schematy, mapy myśli… Chętni uczniowie zaprezentowali swoją pracę na wideokonferencji, wykazując się znajomością tekstu. Pozostali siódmoklasiści i ósmoklasiści słuchali wypowiedzi kolegów i koleżanek, ucząc się od siebie wzajemnie.

Niektóre „książki na kolanie” można zobaczyć poniżej.