Strażacy  Jednostki Ratowniczo-Gąsnczo nr 1 w Bydgoszczy cyklicznie  prowadzą zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w domu i w szkole w sali edukacyjnej "Ognik" dla dzieci ze szkół podstawowych.

27 lutego dzieci z klasy 1b   odwiedziły strażaków i wzięły udział w zajęciach. Były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Funkcjonariusz straży przybliżył dzieciom tematy związane z bezpiecznymi zachowaniami w domu i szkole, przypomniał o tlenku węgla oraz jak uniknąć zatruć poprzez domowe czujki czadu i dymu, a także uczył jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe. Uczniowie mieli również możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają strażacy na miejscu zdarzenia oraz  obejrzeli sprzęt i pojazdy pożarnicze.  Podczas zajęć warsztatowych uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, umiejętności alarmowania oraz wykorzystania znaków ostrzegawczych i informacyjnych do celów ewakuacji z zagrożonych obiektów. Takie działania w przyszłości pozwolą nie tylko zapobiegać zagrożeniom, ale też sprawnie działać, kiedy zagrożenia już wystąpią.

001 002 003 004 005 006 007 010 011 013 014