Strażacy  Jednostki Ratowniczo-Gąsnczo nr 1 w Bydgoszczy cyklicznie  prowadzą zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w domu i w szkole w sali edukacyjnej "Ognik" dla dzieci ze szkół podstawowych.

27 lutego dzieci z klasy 1b   odwiedziły strażaków i wzięły udział w zajęciach. Były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Funkcjonariusz straży przybliżył dzieciom tematy związane z bezpiecznymi zachowaniami w domu i szkole, przypomniał o tlenku węgla oraz jak uniknąć zatruć poprzez domowe czujki czadu i dymu, a także uczył jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe. Uczniowie mieli również możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają strażacy na miejscu zdarzenia oraz  obejrzeli sprzęt i pojazdy pożarnicze.  Podczas zajęć warsztatowych uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, umiejętności alarmowania oraz wykorzystania znaków ostrzegawczych i informacyjnych do celów ewakuacji z zagrożonych obiektów. Takie działania w przyszłości pozwolą nie tylko zapobiegać zagrożeniom, ale też sprawnie działać, kiedy zagrożenia już wystąpią.

001 002 003 004 005 006 007 010 011 013 014

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.