Realizacja w klasach 2 a i 2 b bloku tematycznego ODNAWIALNE ŻRÓDŁA ENERGII stała się inspiracją do zorganizowania wycieczki do Centrum Demonstracyjnego Odnawialnych Źródeł Energii na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy.

Na początku obejrzeliśmy film o odnawialnych źródłach energii i bezpiecznym zachowaniu się podczas użytkowania urządzeń zasilanych prądem. Następnie zwiedziliśmy nowoczesne Centrum, które jest wyposażone w instalację automatyki obejmującą wentylację, ogrzewanie oraz monitorowanie, archiwizowanie i raportowanie wartości mierzonych, takich jak: temperatura w budynku, wielkości meteorologiczne (temperatura powietrza, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, kierunek i prędkość wiatru, promieniowanie słoneczne, opad atmosferyczny), parametry pracy urządzeń, parametry zasilania i ogrzewania. Byliśmy również na dachu budynku, aby obejrzeć panele słoneczne, dzięki którym cały obiekt ma oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz. Zwiedziliśmy hale warsztatowe, w których obserwowaliśmy jak pracują nowoczesne obrabiarki i frezarki sterowane komputerowo. Największą dla nas atrakcją był robot przemysłowy, który odpowiednio zaprogramowany „pożegnał nas ukłonem”. Wizytę tę zapamiętamy na długo. A może kiedyś staniemy się uczniami Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2…

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.