Uczniowie klas 4-8 pod takim hasłem przygotowywali się do uczczenia 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy w granice Polski. Zdobywali informacje na temat historii miasta w czasie 148 lat pruskiego zaboru oraz okoliczności wyzwolenia Bydgoszczy w styczniu 1920 roku.  

Wiedzę wykorzystali do przygotowania gier planszowych pt. „Gra o niepodległość”. Wielu uczniów zaangażowało się w to przedsięwzięcie i indywidualnie lub w parach wykonali gry planszowe na temat drogi Bydgoszczy do niepodległości, opracowali pytania i zasady gry, dołączyli potrzebne w grze kostki, pionki i inne elementy. Główną atrakcją w czasie tygodniowych obchodów 100-lecia Bydgoszczy było wykorzystanie przygotowanych przez uczniów gier planszowych na lekcjach historii w klasach 4-8.

Uczniowie zadbali także o wystrój korytarza na drugim piętrze i rozwiesili niebieskie, czerwone i białe balony oraz flagi Bydgoszczy. W poniedziałek 20 stycznia odbył się szkolny konkurs wiedzy o historii miasta dla uczniów klas 8, a we wtorek przy współpracy ze wszystkimi wychowawcami, międzyklasowy konkurs „Bydgoszcz dawna i współczesna na fotografiach”. Wszyscy uczniowie trzynastu klas starszych rozpoznawali na wyświetlonych fotografiach bydgoskie zabytki, pomniki, parki, ulice, miejsca sportu i nauki. Bezkonkurencyjna w tym konkursie okazała się klasa 8b! Wszyscy uczniowie mogli jednak uzupełnić swoją wiedzę o Bydgoszczy i obejrzeć następnie na holu prezentację przedstawiającą ważne miejsca miasta.

W związku z tym, że Rada Miasta Bydgoszczy podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia w Bydgoszczy roku 2020 – Rokiem 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski, przed nami jeszcze kolejne uroczystości i konkursy związane tematycznie z naszym miastem.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.