Uczniowie klas 4-8 pod takim hasłem przygotowywali się do uczczenia 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy w granice Polski. Zdobywali informacje na temat historii miasta w czasie 148 lat pruskiego zaboru oraz okoliczności wyzwolenia Bydgoszczy w styczniu 1920 roku.  

Wiedzę wykorzystali do przygotowania gier planszowych pt. „Gra o niepodległość”. Wielu uczniów zaangażowało się w to przedsięwzięcie i indywidualnie lub w parach wykonali gry planszowe na temat drogi Bydgoszczy do niepodległości, opracowali pytania i zasady gry, dołączyli potrzebne w grze kostki, pionki i inne elementy. Główną atrakcją w czasie tygodniowych obchodów 100-lecia Bydgoszczy było wykorzystanie przygotowanych przez uczniów gier planszowych na lekcjach historii w klasach 4-8.

Uczniowie zadbali także o wystrój korytarza na drugim piętrze i rozwiesili niebieskie, czerwone i białe balony oraz flagi Bydgoszczy. W poniedziałek 20 stycznia odbył się szkolny konkurs wiedzy o historii miasta dla uczniów klas 8, a we wtorek przy współpracy ze wszystkimi wychowawcami, międzyklasowy konkurs „Bydgoszcz dawna i współczesna na fotografiach”. Wszyscy uczniowie trzynastu klas starszych rozpoznawali na wyświetlonych fotografiach bydgoskie zabytki, pomniki, parki, ulice, miejsca sportu i nauki. Bezkonkurencyjna w tym konkursie okazała się klasa 8b! Wszyscy uczniowie mogli jednak uzupełnić swoją wiedzę o Bydgoszczy i obejrzeć następnie na holu prezentację przedstawiającą ważne miejsca miasta.

W związku z tym, że Rada Miasta Bydgoszczy podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia w Bydgoszczy roku 2020 – Rokiem 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski, przed nami jeszcze kolejne uroczystości i konkursy związane tematycznie z naszym miastem.

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki

100 lecie bydgoszczy

logo certyfikatu szkoła

Emic kolor i wojewoda
edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.