Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia właściciele restauracji Triumf zaprosili uczniów klasy 2 a na warsztaty lepienia pierogów. Dzieci tworzyły własne potrawy oraz poznawały nowe smaki i zapachy.

Rozwijały umiejętności kulinarne, uczyły się higieny i bezpieczeństwa w kuchni, a przede wszystkim urozmaiconego i zdrowego odżywiania. Podczas zajęć w dniu 16 grudnia 2019 r. samodzielnie wałkowały ciasto, a następnie zajmowały się ich lepieniem pierogów i oczywiście degustacją. Podczas zajęć poznały też różne sposoby tworzenia „falbanek” na pierożkach oraz dowiedziały się, jak je podawać. Na koniec oczywiście spróbowały pierożków własnej produkcji. Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom Aliny, za kolejne spotkanie!

Emic kolor i wojewoda