10 grudnia odbył się X wieczór poezji i piosenki przygotowany przez uczniów klas 4-8 pod przewodnictwem nauczycieli języka polskiego i muzyki. Jego tytuł brzmiał „W zimowo - świątecznym nastroju”.

Chociaż za oknem na pewno nie było zimowego nastroju, to młodym artystom udało się go wyczarować słowami i śpiewem.

Zaproszeni goście przy filiżance kawy lub herbaty mogli wysłuchać wierszy bardziej lub mniej znanych poetów, zaśpiewać razem z wykonawcami kolędy i piosenki usłyszane kiedyś z rozgłośni radiowych i telewizji. Nie zabrakło uśmiechu, wzruszeń, a nawet łez.

Mamy nadzieję, że warto było poświęcić te kilkadziesiąt minut, by zapomnieć o problemach dnia codziennego i przenieść się w świat wyczarowany przez młodych wykonawców. Dziękujemy, że byliście z nami.

Nauczyciele już myślą nad następnym wieczorkiem, który odbędzie się za rok…

Emic kolor i wojewoda