Uczniowie klas „0” ,I i II sobotnie przedpołudnie spędzili czynnie, biorąc udział w zajęciach ruchowych w ramach projektu „ Sportowej soboty”.

Celem zajęć były zabawy ogólnorozwojowe, które wywołują korzystne zmiany nie tylko w aparacie ruchowym dzieci, lecz także w układach krążenia i oddychania oraz przemianie materii.

Wykorzystane na zajęciach zabawy kształciły u dzieci takie cechy motoryki, jak szybkość i wytrzymałość, zręczność i zwinność. Dzieci z różnych klas miały możliwość zintegrowania się i doskonalenia umiejętności współdziałania w zespole oraz odpowiedniego zachowania się w toku współzawodnictwa . Zadowoleni i zmęczeni „mali sportowcy” zaplanowali kolejne spotkanie, które ma być oparte na zabawach i grach zawiązanych z piłką siatkową. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali dyplom, na którym będą umieszczać piktogramy różnych dyscyplin sportowych.

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki

100 lecie bydgoszczy

logo certyfikatu szkoła

Emic kolor i wojewoda
edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.