15 października klasa 6c uczestniczyła w warsztatach "Poznajmy się", organizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

Zajęcia organizowane były w ramach kampanii społecznej z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIAŁEJ LASKI "JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!”.
Celem zajęć było: kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo, zwiększenie integracji osób niewidomych ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku, przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemów oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych wzrokowo.

Podczas warsztatów uczniowie poznali urządzenia do codziennego użytku osób niewidomych: miara, tester, odtwarzacz książek, laska, mówiący długopis, lokalizator przedmiotów, powiększalnik, smartfon, termomentr, mówiąca waga kuchenne, wskaźnik poziomu cieczy, wykrywacz przedmiotów, wyświetlacz tekstu, mówiący zegarek, kostka Rubika, warcaby, zeszyty, przyrządy geometryczne. Poznali także alfabet Braille'a oraz historię 11-letniej Ani, dziewczynki niewidomej, która opisuje swoje codzienne życie. Uczyli się układać puzzle, rozpoznawać przedmioty oraz dowiadywali się jak pomóc osobie niewidomej. Na zakończenie obejrzeli film - paraoplimpiadę osób niewidomych. 

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.