Dnia 4 października wybraliśmy się na wycieczkę do lasu w celu utrwalenia jego warstwowej budowy i zbadania właściwości tego środowiska.  

Najpierw omówiony został regulamin zachowania w lesie. Później zbadaliśmy zanieczyszczenie powietrza i jego temperaturę oraz wilgotność gleby i siłę wiatru. Następnie rozwiązywaliśmy różne zadania w grupach. Poznaliśmy pojęcie pierśnicy i wykorzystaliśmy je do obliczenia wieku drzewa. Z pomocą ołówka mierzyliśmy wysokość wybranych drzew i kalkowaliśmy ich korę. Powtórzyliśmy jeszcze wiadomości o  warstwach lasu i o charakterystycznych dla nich roślinach. Potem wyznaczaliśmy  kierunki świata przy pomocy kompasu. Dowiedzieliśmy się, jak należy zbierać grzyby, żeby nie uszkodzić grzybni. Jesteśmy świetnymi grzybiarzami, bo udało nam się znaleźć borowiki brunatne i zajączki.

Wycieczka była udana i pouczająca. Dotlenieni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.