Uroczystości związane z 80. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę oraz Dnia Sybiraka odbyły się 17 września na Starym Rynku w Bydgoszczy.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Aleksandra Kowalska z kl. 8c, Wiktoria Sobieraj z kl. 8b i Maksymilian Papierowski z kl. 8a.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w Katedrze Bydgoskiej. Następnie uczestnicy przeszli na Stary Rynek - tam podniesiono flagę i odegrano Hymn Państwowy. W uroczystościach udział wzięli kombatanci, członkowie Związku Sybiraków, osoby represjonowane, a także przedstawiciele władz samorządowych oraz rządowych, a także radni i poczty sztandarowe. W trakcie uroczystości odegrano Hymn Związku Sybiraków, a ku czci ofiar żołnierze Wojska Polskiego oddali salwę honorową. Następnie pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa Narodu Polskiego złożone zostały kwiaty.

Sybiracy spotykają się corocznie, 17 września  w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę. Pierwszy Światowy Dzień Sybiraka odbył się w 2004 roku. 

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.