Uroczystości związane z 80. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę oraz Dnia Sybiraka odbyły się 17 września na Starym Rynku w Bydgoszczy.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Aleksandra Kowalska z kl. 8c, Wiktoria Sobieraj z kl. 8b i Maksymilian Papierowski z kl. 8a.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w Katedrze Bydgoskiej. Następnie uczestnicy przeszli na Stary Rynek - tam podniesiono flagę i odegrano Hymn Państwowy. W uroczystościach udział wzięli kombatanci, członkowie Związku Sybiraków, osoby represjonowane, a także przedstawiciele władz samorządowych oraz rządowych, a także radni i poczty sztandarowe. W trakcie uroczystości odegrano Hymn Związku Sybiraków, a ku czci ofiar żołnierze Wojska Polskiego oddali salwę honorową. Następnie pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa Narodu Polskiego złożone zostały kwiaty.

Sybiracy spotykają się corocznie, 17 września  w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę. Pierwszy Światowy Dzień Sybiraka odbył się w 2004 roku. 

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki

100 lecie bydgoszczy

logo certyfikatu szkoła

Emic kolor i wojewoda
edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.