Uczniowie klas starszych włączyli się w przypadające 4 czerwca obchody rocznicy pierwszych w Polsce częściowo wolnych wyborów.

Apel z tej okazji poprowadzili uczniowie z klasy 8a, którzy przypomnieli informacje na temat Okrągłego Stołu, pierwszych wyborów oraz postaci związanych z tymi wydarzeniami. Program artystyczny przedstawili natomiast uczniowie z klasy 5a, którzy przygotowali inscenizację o tym, jak Polacy obchodzą święta państwowe. Uczniowie wysłuchali także recytacji  wiersza Marka Grechuty „pt. Wolność’  oraz piosenki „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

Podsumowaniem uroczystości był konkurs historyczny dla klas 5-6 i kl. 7-8 przeprowadzony przy udziale publiczności. Zwycięzcami konkursu zostali:

z klas5-6:  I miejsce Rudolf Marchlewski i Szymon Dobrowolski

z klas 7-8: I miejsce Bartosz Łada, II miejsce Olga Kubacka