Uczniowie klas starszych włączyli się w przypadające 4 czerwca obchody rocznicy pierwszych w Polsce częściowo wolnych wyborów.

Apel z tej okazji poprowadzili uczniowie z klasy 8a, którzy przypomnieli informacje na temat Okrągłego Stołu, pierwszych wyborów oraz postaci związanych z tymi wydarzeniami. Program artystyczny przedstawili natomiast uczniowie z klasy 5a, którzy przygotowali inscenizację o tym, jak Polacy obchodzą święta państwowe. Uczniowie wysłuchali także recytacji  wiersza Marka Grechuty „pt. Wolność’  oraz piosenki „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

Podsumowaniem uroczystości był konkurs historyczny dla klas 5-6 i kl. 7-8 przeprowadzony przy udziale publiczności. Zwycięzcami konkursu zostali:

 z klas5-6:  I miejsce Rudolf Marchlewski i Szymon Dobrowolski

 z klas 7-8: I miejsce Bartosz Łada, II miejsce Olga Kubacka

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.