Uczniowie klas 1 a i 1 b po raz drugi wzięli udział w Projekcie „Mali odkrywcy na tropie nauki” realizowanym przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Skierowany jest do uczniów w wieku 6-16 lat.

Cel to rozbudzenie kreatywności i innowacyjności, zainteresowanie nauką i techniką poprzez realizację zajęć prowadzonych przez nauczycieli akademickich / Pani Agnieszka Skotnicka/ w szkołach podstawowych. Projektem objęte są zagadnienia z zakresu techniki, fizyki, przyrody i chemii z uwzględnieniem aspektów społecznych, humanistycznych i środowiskowych. Prowadzenie zajęć z dużą ilością przykładów i pokazów na celu rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów i inspirowania do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji. Rozwiązywanie zadań w zespołach i poszukiwanie wiedzy niezbędnej do formułowania najlepszych rozwiązań to droga do inspirowania twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji młodego pokolenia. Tematem drugich zajęć była ZABAWA W KOLOROWĄ CHEMIĘ.

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.