Uczniowie klas 1 a i 1 b po raz drugi wzięli udział w Projekcie „Mali odkrywcy na tropie nauki” realizowanym przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Skierowany jest do uczniów w wieku 6-16 lat.

Cel to rozbudzenie kreatywności i innowacyjności, zainteresowanie nauką i techniką poprzez realizację zajęć prowadzonych przez nauczycieli akademickich / Pani Agnieszka Skotnicka/ w szkołach podstawowych. Projektem objęte są zagadnienia z zakresu techniki, fizyki, przyrody i chemii z uwzględnieniem aspektów społecznych, humanistycznych i środowiskowych. Prowadzenie zajęć z dużą ilością przykładów i pokazów na celu rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów i inspirowania do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji. Rozwiązywanie zadań w zespołach i poszukiwanie wiedzy niezbędnej do formułowania najlepszych rozwiązań to droga do inspirowania twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji młodego pokolenia. Tematem drugich zajęć była ZABAWA W KOLOROWĄ CHEMIĘ.