11 czerwca klasy 1 a i 1 b wzięły udział w zajęciach warsztatowych w Wiosce Ginących Zawodów w Garncu. W ramach wycieczki poznały historię i tradycje rzemieślnicze.

Brały udział w warsztatach garncarskich. Wykonywały kaganek średniowieczny z gliny garncarskiej i wyplatały z wikliny i ratanu. Później zwiedzały skansen. Miały okazję zaopatrzyć się w gliniane pamiątki. Dla ,,mieszczuchów” niespotykaną gratką było skosztowanie ziemniaków z parnika babci. Po wszystkich atrakcjach zasiedliśmy przy ognisku i piekliśmy smakowite kiełbaski. Na zakończenie wycieczki bawiliśmy się na świeżym powietrzu.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.