W bieżącym roku szkolnym klasy 2a, 2b, 2c i 3a brały udział w cyklicznych  koncertach "Poznańskiej Filharmonii Pomysłów"- Namuzowywalnia.

Podczas tych spotkań dzieci poznały mieszkańców „Muzycznej kamienicy” i ich przygody z muzyką.

Trąbisława Trututańska i Trąbik przedstawili nam instrumenty dęte blaszane- trąbkę, puzon i tubę.

Monia Kakofonia, śpiewaczka operowa, szukała najstarszego instrumentu świata i znalazła go z pomocą dzieci.

Sztaba-bum,bum zaprezentował afrykańskie instrumenty perkusyjne, a "Och! Mistrz" i Agencja Detektywistyczna „NIUCHACZ” opowiedzieli nam kto to jest kompozytor i gdzie jest jego natchnienie.

Stylista Brzdękobrzdęcki z pomocą lalki Gitaśki wyczesał Roztrzepusy Kudłacze – i zaprezentował brzmienie gitary klasycznej, elektrycznej i basowej.

Fantom Klawiaturnik - mieszkaniec strychu Muzycznej kamienicy i Minister Szarpidrut odczarowali dla nas stary fortepian odgrywając zabawną pantomimę.

Podczas kolejnego spotkania Świstodmuchówna zapoznała nas z budową i dźwiękiem instrumentów dętych drewnianych- fagot, obój, piccolo, flet poprzeczny.

STUK i PUKPUKPUKI zabrali nas w niezwykłą podróż szewca STUKA i jego towarzysza - Bębenka Benka do świata perkusji na poszukiwanie...stopy muzycznej! Wtedy poznaliśmy bogactwo instrumentów perkusyjnych i ich dźwięków.

Stolarz Dyl Smykosmyczowski, który chciał poznać swoją rodzinę, czyli rodzinę instrumentów smyczkowych przedstawił nam skrzypce, altówkę i kontrabas.

Wszystkie przedstawienia były pełne muzyki i humoru z autorskimi piosenkami, lalkami i instrumentami.

W każdym spotkaniu poznawaliśmy inną historię i inne instrumenty- ich budowę i dźwięki. Rozwiązywaliśmy też zagadki muzyczne, wykonywaliśmy ćwiczenia rytmiczne i świetnie się przy tym bawiliśmy.

+ zdjęć kilka