W bieżącym roku szkolnym klasy 2a, 2b, 2c i 3a brały udział w cyklicznych  koncertach "Poznańskiej Filharmonii Pomysłów"- Namuzowywalnia.

 

Podczas tych spotkań dzieci poznały mieszkańców „Muzycznej kamienicy” i ich przygody z muzyką.

Trąbisława Trututańska i Trąbik przedstawili nam instrumenty dęte blaszane- trąbkę, puzon i tubę.

Monia Kakofonia, śpiewaczka operowa, szukała najstarszego instrumentu świata i znalazła go z pomocą dzieci.

Sztaba-bum,bum zaprezentował afrykańskie instrumenty perkusyjne, a "Och! Mistrz" i Agencja Detektywistyczna „NIUCHACZ” opowiedzieli nam kto to jest kompozytor i gdzie jest jego natchnienie. 

Stylista Brzdękobrzdęcki z pomocą lalki Gitaśki wyczesał Roztrzepusy Kudłacze – i zaprezentował brzmienie gitary klasycznej, elektrycznej i basowej. 

Fantom Klawiaturnik - mieszkaniec strychu Muzycznej kamienicy i Minister Szarpidrut odczarowali dla nas stary fortepian odgrywając zabawną pantomimę.

Podczas kolejnego spotkania Świstodmuchówna zapoznała nas z budową i dźwiękiem instrumentów dętych drewnianych- fagot, obój, piccolo, flet poprzeczny.

STUK i PUKPUKPUKI zabrali nas w niezwykłą podróż szewca STUKA i jego towarzysza - Bębenka Benka do świata perkusji na poszukiwanie...stopy muzycznej! Wtedy poznaliśmy bogactwo instrumentów perkusyjnych i ich dźwięków.

Stolarz Dyl Smykosmyczowski, który chciał poznać swoją rodzinę, czyli rodzinę instrumentów smyczkowych przedstawił nam skrzypce, altówkę i kontrabas.

Wszystkie przedstawienia były pełne muzyki i humoru z autorskimi piosenkami, lalkami i instrumentami.

W każdym spotkaniu poznawaliśmy inną historię i inne instrumenty- ich budowę i dźwięki. Rozwiązywaliśmy też zagadki muzyczne, wykonywaliśmy ćwiczenia rytmiczne i świetnie się przy tym bawiliśmy.

+ zdjęć kilka

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.