W tym roku nasza szkoła na Festiwalu Kultur, organizowanym w ramach bydgoskiego projektu Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej, zaprezentowała wylosowaną w konkursie kulturę żydowską.

Do udziału w Festiwalu klasy przygotowywały się od kilku miesięcy. W szkole odbyły się eliminacje przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski, które wyłoniły najlepsze występy i prace.

31 maja na Wyspie Młyńskiej odbył się Festiwal Kultur, w którym udział wzięło wiele bydgoskich szkół. Nasza szkołę reprezentowały klasy: 4c, 5b i 6a. Uczniowie z opiekunkami SU przygotowali stoisko, na którym wyeksponowano charakterystyczne elementy kultury żydowskiej: stroje, zabytki, symbole oraz potrawy. Uczniowie wykonali makiety: Synagogi Bydgoskiej oraz Świątyni Jerozolimskiej, a także Menorę. Dziewczęta z kl. 6a upiekły tradycyjne potrawy: macę i rogaliki. Klasa 6a nagrała film prezentujący taniec i kulturę żydowską. Uczniowie przebrali się w tradycyjne stroje.

Na dużej scenie przed publicznością wystąpiły trzy najlepsze zespoły z naszej szkoły wyłonione w szkolnym konkursie. Jako pierwsza taniec żydowski i śpiew zaprezentowała klasa 4c z wychowawczynią p. Sylwią Stawikowską. Następnie z tańcem żydowskim wystąpiła też grupa  dziewcząt z kl. 6a oraz grupa dziewcząt i chłopców z kl. 5b.

Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie stoiska i występów serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.