W ramach przygotowań do udziału w Bydgoskim Projekcie Miejskim „Szkoła otwarta i tolerancyjna” uczniowie klas siódmych skorzystali z możliwości wysłuchania wykładu profesora Tomasza Kawskiego na temat kultury żydowskiej w auli Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Uczniowie naszej szkoły przygotowują się do zaprezentowania kultury żydowskiej w zaplanowanym na maj Festiwalu Kultur, którego celem jest promowanie postawy tolerancji i otwartości na ludzi.

Wybrane elementy kultury żydowskiej klasy 4-8 przedstawiły już 4 kwietnia w trakcie konkursu ogłoszonego przez SU. Były m. in. pokazy tańca i śpiewu, prezentacje multimedialne,  makiety zabytków, tradycyjne potrawy oraz stroje. Klasy, które przygotowały najciekawsze występy, będą reprezentowały szkołę na Festiwalu Kultur.