W ramach przygotowań do udziału w Bydgoskim Projekcie Miejskim „Szkoła otwarta i tolerancyjna” uczniowie klas siódmych skorzystali z możliwości wysłuchania wykładu profesora Tomasza Kawskiego na temat kultury żydowskiej w auli Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Uczniowie naszej szkoły przygotowują się do zaprezentowania kultury żydowskiej w zaplanowanym na maj Festiwalu Kultur, którego celem jest promowanie postawy tolerancji i otwartości na ludzi.

Wybrane elementy kultury żydowskiej klasy 4-8 przedstawiły już 4 kwietnia w trakcie konkursu ogłoszonego przez SU. Były m. in. pokazy tańca i śpiewu, prezentacje multimedialne,  makiety zabytków, tradycyjne potrawy oraz stroje. Klasy, które przygotowały najciekawsze występy, będą reprezentowały szkołę na Festiwalu Kultur. 

 1 2

Zobacz galerię zdjęć

 

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.