W czwartek, 28 marca, w sali gimnastycznej naszej szkoły, doszło do bardzo ciekawego spotkania. W tym dniu, na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego, uczniów naszej szkoły odwiedził p. Paweł Wojciechowski - bydgoszczanin, sportowiec z bardzo dużymi osiągnięciami.

Paweł Wojciechowski uprawia skok o tyczce. W przeszłości był Wicemistrzem Świata Juniorów, Młodzieżowym Mistrzem Europy, Mistrzem Świata Seniorów, Wicemistrzem Europy, rekordzistą Polski. Aktualnie jest Halowym Mistrzem Europy. Podczas spotkania nasz gość opowiadał uczniom o początkach swojej bogatej kariery sportowej, o sprzęcie sportowym do uprawiania skoku o tyczce. Wyjaśnił uczniom sens przeprowadzenia dobrej rozgrzewki, opowiedział o najbliższych swoich planach sportowych. Ciekawym zagadnieniem, które poruszył Paweł Wojciechowski było zdrowie sportowca. Wyjaśnił, na kogo może liczyć sportowiec w sytuacjach odniesienia kontuzji oraz jak należy zdrowo się odżywiać, aby mieć siły do wysiłku, dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Spotkanie zakończyło się prezentacją dorobku medalowego Mistrza. Każdy mógł przymierzyć się do tyczki, dotknąć medali oraz otrzymać zdjęcie z autografem. Na koniec uczniowie podziękowali gościowi kwiatami za poświęcenie czasu i przybycie do naszej szkoły.

DSCF5587 DSCF5588 DSCF5589 DSCF5591 DSCF5593 DSCF5594 DSCF5598 DSCF5599

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.