W czwartek, 28 marca, w sali gimnastycznej naszej szkoły, doszło do bardzo ciekawego spotkania. W tym dniu, na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego, uczniów naszej szkoły odwiedził p. Paweł Wojciechowski - bydgoszczanin, sportowiec z bardzo dużymi osiągnięciami.

Paweł Wojciechowski uprawia skok o tyczce. W przeszłości był Wicemistrzem Świata Juniorów, Młodzieżowym Mistrzem Europy, Mistrzem Świata Seniorów, Wicemistrzem Europy, rekordzistą Polski. Aktualnie jest Halowym Mistrzem Europy. Podczas spotkania nasz gość opowiadał uczniom o początkach swojej bogatej kariery sportowej, o sprzęcie sportowym do uprawiania skoku o tyczce. Wyjaśnił uczniom sens przeprowadzenia dobrej rozgrzewki, opowiedział o najbliższych swoich planach sportowych. Ciekawym zagadnieniem, które poruszył Paweł Wojciechowski było zdrowie sportowca. Wyjaśnił, na kogo może liczyć sportowiec w sytuacjach odniesienia kontuzji oraz jak należy zdrowo się odżywiać, aby mieć siły do wysiłku, dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Spotkanie zakończyło się prezentacją dorobku medalowego Mistrza. Każdy mógł przymierzyć się do tyczki, dotknąć medali oraz otrzymać zdjęcie z autografem. Na koniec uczniowie podziękowali gościowi kwiatami za poświęcenie czasu i przybycie do naszej szkoły.

DSCF5587 DSCF5588 DSCF5589 DSCF5591 DSCF5593 DSCF5594 DSCF5598 DSCF5599