22 lutego klasy 1 a i 1 b uczestniczyły w pierwszych zajęciach w ramach projektu edukacyjnego MALI ODKRYWCY NA TROPIE NAUKI. Tematem zajęć była TĘCZA.

Projekt „Mali odkrywcy na tropie nauki realizowany jest przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, który jednocześnie jest jego pomysłodawcą. Skierowany jest do uczniów w wieku 6-16 lat. Cel to rozbudzenie kreatywności i innowacyjności, zainteresowanie nauką i techniką poprzez realizację warsztatów, zajęć prowadzonych przez nauczycieli akademickich w szkołach podstawowych.

Projektem objęte są zagadnienia z zakresu techniki, fizyki, przyrody i chemii. Prowadzenie zajęć z dużą ilością przykładów ma na celu rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów i inspirowania do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji. Rozwiązywanie zadań w zespołach i poszukiwanie wiedzy niezbędnej do formułowania najlepszych rozwiązań, to droga do inspirowania twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji, do stymulowanie intelektualnego i społecznego rozwoju młodego pokolenia. Realizacja zajęć z pokazami techniki i przyrody, środowiska przyczyni się do lepszego zapoznania ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości oraz integracją lokalnej społeczności ze środowiskiem uczelni.