22 lutego klasy 1 a i 1 b uczestniczyły w pierwszych zajęciach w ramach projektu edukacyjnego MALI ODKRYWCY NA TROPIE NAUKI. Tematem zajęć była TĘCZA.

Projekt „Mali odkrywcy na tropie nauki realizowany jest przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, który jednocześnie jest jego pomysłodawcą. Skierowany jest do uczniów w wieku 6-16 lat. Cel to rozbudzenie kreatywności i innowacyjności, zainteresowanie nauką i techniką poprzez realizację warsztatów, zajęć prowadzonych przez nauczycieli akademickich w szkołach podstawowych.

Projektem objęte są zagadnienia z zakresu techniki, fizyki, przyrody i chemii. Prowadzenie zajęć z dużą ilością przykładów ma na celu rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów i inspirowania do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji. Rozwiązywanie zadań w zespołach i poszukiwanie wiedzy niezbędnej do formułowania najlepszych rozwiązań, to droga do inspirowania twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji, do stymulowanie intelektualnego i społecznego rozwoju młodego pokolenia. Realizacja zajęć z pokazami techniki i przyrody, środowiska przyczyni się do lepszego zapoznania ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości oraz integracją lokalnej społeczności ze środowiskiem uczelni.

 

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.