Kolejny raz, sobotnie przedpołudnie uczniowie klas „0”, I i II spędzili na sportowo. Dzieci poznały kolejną, nie wszystkim znaną dyscyplinę sportu – unihokej. Dowiedziały się na czym polega gra w unihokeja, że potrzebny do gry jest kij i piłeczka, która jest plastikowa o średnicy 72 mm, posiada 26 otworów, a jej ciężar nie przekracza 23 g.

Kij wykonany jest z plastiku, dolna część kija to łopatka lub blenda. Dzieci nauczyły się prawidłowego trzymania kija, techniki podania, przyjęcia, prowadzenia piłki oraz sposoby strzału na bramkę. Rozwijały zdolności motoryczne – w szczególności szybkość, zwinność, koordynację ruchową. Wszyscy z zaangażowaniem podejmowali kolejne zadania, dążąc do jak najlepszego opanowania   umiejętności gry w unihokeja. Wspólnie spędzona sobota na sportowo dała dzieciom dużo radości i zadowolenia oraz zwiększyła zasób zbieranych piktogramów o naklejkę „UNIHOKEISTA”

Zobacz galerię zdjęć

 

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.