Kolejny raz, sobotnie przedpołudnie uczniowie klas „0”, I i II spędzili na sportowo. Dzieci poznały kolejną, nie wszystkim znaną dyscyplinę sportu – unihokej. Dowiedziały się na czym polega gra w unihokeja, że potrzebny do gry jest kij i piłeczka, która jest plastikowa o średnicy 72 mm, posiada 26 otworów, a jej ciężar nie przekracza 23 g.

Kij wykonany jest z plastiku, dolna część kija to łopatka lub blenda. Dzieci nauczyły się prawidłowego trzymania kija, techniki podania, przyjęcia, prowadzenia piłki oraz sposoby strzału na bramkę. Rozwijały zdolności motoryczne – w szczególności szybkość, zwinność, koordynację ruchową. Wszyscy z zaangażowaniem podejmowali kolejne zadania, dążąc do jak najlepszego opanowania   umiejętności gry w unihokeja. Wspólnie spędzona sobota na sportowo dała dzieciom dużo radości i zadowolenia oraz zwiększyła zasób zbieranych piktogramów o naklejkę „UNIHOKEISTA”