1 lutego klasa 2 a miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem, kapitanem jachtowym Panem Januszem Kowalem, który opowiadał o swojej wyprawie na śnieżną Antarktydę.

Dowiedzieliśmy się kto może się tam wybrać i jak to zrobić. Obejrzeliśmy zdjęcia i filmy przedstawiające faunę tego zimnego zakątka świata. Mogliśmy też obejrzeć kamienie i porosty. Pan Janusz opowiedział nam dlaczego naukowcy liczą pingwiny i jak to robią. Wiemy, jakie duże jest jajo pingwina i kto jest naturalnym wrogiem tych ptaków. Rozbawiła nas informacja o pingwinich przedszkolach.

Przy okazji dowiedzieliśmy się również jak wygląda codzienne życie naukowców na stacji polarnej i dlaczego na Antarktydzie nie wolno sobie hodować paprotki w doniczce.

Spotkanie było bardzo pouczające i inspirujące. Mamy już w klasie chętne osoby na wyprawę.

000aa 000c 2D DSC06765 2 WIDOK Z GÓRY pingwinisko 2
20190201 121623 20190201 121629 Arctowski 181