12  grudnia 2018 r. uczniowie klasy I a uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, których głównym celem była nauka dekorowania pierniczków, ale przede wszystkim chęć obdarowania swoich bliskich własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami.

Zapach cynamonu i korzennych przypraw roznosił się przyjemnym aromatem w całej restauracji. Pani Weronika – właścicielka, szczegółowo opisywała każdy etap przygotowania pierników – a my z uwagą słuchaliśmy. Wielką frajdę sprawiła dzieciom  wspólna praca. Każdy z pierników był zupełnie inny, miały one różne kształty, były także udekorowane rozmaitymi polewami i posypkami. Stworzone pierniczki mama Alinki przywiozła nam do szkoły i czekają już one na Wigilię klasową.

Zobacz galerię zdjęć

 

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.