Po raz dziewiąty zebrali się w naszej szkole zaproszeni goście, by uczestniczyć w kolejnym już wieczorze poezji i pieśni.

Tym razem był on poświęcony 100- leciu niepodległości Polski. Poetyckim słowem, etiudami filmowymi, pieśnią i tańcem uczniowie naszej placówki uczcili tę wielką rocznicę. Zebrani w sali gimnastycznej goście wysłuchali wzruszających utworów poetyckich oraz piosenek patriotycznych wykonywanych przez chór złożony z uczniów klas 4-8 oraz nauczycieli. Na ekranie pojawiły się krótkie filmiki nagrane przez uczniów klas 8.

W trakcie uroczystości zostały także rozstrzygnięte dwa konkursy zorganizowane przez naszą szkołę. Pierwszy – ogólnopolski konkurs orgiami pt. „ Barwy biało-czerwone ukryte w papierze” oraz drugi – międzyszkolny konkurs plastyczny pod nazwą „Oblicze ojczyzny”.

Na zakończenie zebrani obejrzeli porywającego poloneza wykonanego przez uczniów klas 7-8.