Dnia 30 października odbył się szkolny turniej wiedzy historycznej pt. „Nasza Niepodległa”, który był kolejnym krokiem w przygotowaniach do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Tym razem  konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 5-6 oraz dla klas 7-8 i 3 gimnazjum. W turnieju wzięły udział zespoły ze wszystkich klas. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące  drogi Polski do niepodległości. Nie zabrakło też zadań związanych z postaciami Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, czy Tadeusza Kościuszki. Wszystkie pytania zostały wzbogacone o materiał wizualny, a podsumowaniem konkursu było wspólne z publicznością udzielenie na nie odpowiedzi. Po turnieju uczestnicy i uczniowie z widowni bawili się w kalambury o tematyce historycznej.

Wyniki turnieju zostaną ogłoszone 9 listopada podczas szkolnej uroczystości obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.