Dnia 30 października odbył się szkolny turniej wiedzy historycznej pt. „Nasza Niepodległa”, który był kolejnym krokiem w przygotowaniach do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Tym razem  konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 5-6 oraz dla klas 7-8 i 3 gimnazjum. W turnieju wzięły udział zespoły ze wszystkich klas. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące  drogi Polski do niepodległości. Nie zabrakło też zadań związanych z postaciami Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, czy Tadeusza Kościuszki. Wszystkie pytania zostały wzbogacone o materiał wizualny, a podsumowaniem konkursu było wspólne z publicznością udzielenie na nie odpowiedzi. Po turnieju uczestnicy i uczniowie z widowni bawili się w kalambury o tematyce historycznej.

Wyniki turnieju zostaną ogłoszone 9 listopada podczas szkolnej uroczystości obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.