W ramach obchodów 100-lecie niepodległości klasy 4-8 i 3 gimnazjum wzięły udział w pokazie postaci historycznych.

Pokaz był konkursem międzyklasowym, a zadaniem klas było zaprezentowanie wylosowanej postaci historycznej: przygotowanie ciekawego przebrania oraz przedstawienie najważniejszych faktów i ciekawostek z życia danej osoby. Była to nietypowa lekcja historii dla uczestników i zgromadzonej publiczności.

Największe uznanie jury zdobyły klasy, które zaprezentowały Napoleona Bonaparte, Mieszka I, królową Bonę, Mikołaja Kopernika i Zawiszę Czarnego. W pokazie pojawili się także: gen. Jan Henryk Dąbrowski, Józef Wybicki, Tadeusz Kościuszko, Ignacy Jan Paderewski, Bolesław Chrobry, Maria Skłodowska – Curie, królowa Jadwiga, Jan III Sobieski.

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.