W ramach obchodów 100-lecie niepodległości klasy 4-8 i 3 gimnazjum wzięły udział w pokazie postaci historycznych.

Pokaz był konkursem międzyklasowym, a zadaniem klas było zaprezentowanie wylosowanej postaci historycznej: przygotowanie ciekawego przebrania oraz przedstawienie najważniejszych faktów i ciekawostek z życia danej osoby. Była to nietypowa lekcja historii dla uczestników i zgromadzonej publiczności.

Największe uznanie jury zdobyły klasy, które zaprezentowały Napoleona Bonaparte, Mieszka I, królową Bonę, Mikołaja Kopernika i Zawiszę Czarnego. W pokazie pojawili się także: gen. Jan Henryk Dąbrowski, Józef Wybicki, Tadeusz Kościuszko, Ignacy Jan Paderewski, Bolesław Chrobry, Maria Skłodowska – Curie, królowa Jadwiga, Jan III Sobieski.