Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 

12 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.To był wyjątkowy dzień dla wszystkich pierwszaczków, w którym uczestniczyły p. dyrektor, p wicedyrektorki, rodzice, dziadkowie. Świąteczny strój galowy uczniów, dekoracja sali wprowadziła wszystkich w uroczysty nastrój. Uczennica klasy VII przywitała wszystkich zebranych, a szczególnie pierwszoklasistów. Wspólnie z uczniami klas IV prowadzili z wielkim zaangażowaniem uroczystość ślubowania, sprawdzając poprzez zadawane pytania gotowość uczniów do uzyskania miana pełnoprawnego ucznia naszej szkoły. Pierwszoklasiści wykazali się wiedzą i umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Pomyślnie zdali test z wiedzy o dobrym zachowaniu w szkole. Rozwiązywali zagadki szkolne. Wszyscy spisali się „na medal”. Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia szkoły. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez p. dyrektor, dokonanego specjalnym długim ołówkiem. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone. Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki z okazji ślubowania: akty pasowania, zeszyt, a także legitymacje. Po ceremonii dzieci obdarowane zostały słodkościami i pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

 Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.